В ідеалі вам потрібен хостинг-провайдер, який настільки хороший, що вам ніколи не доведеться переміщувати свій веб-сайт на ніший. Однак не всі хостинг-провайдери пропонують однаковий рівень або якість послуг. Якщо ви виберете неправильний, вам, можливо, доведеться знову перенести свій сайт WordPress у якийсь момент.

На щастя, перенесення сайту не таке складне, як ви можете собі уявити. Це може зайняти кілька годин, але процес відносно простий. Крім того, якщо ви виберете веб-хостинг, який пропонує кращу продуктивність і більше функцій, зусилля будуть того варті.

У цій статті ми крок за кроком навчимо вас найкращому способу міграції веб-сайту WordPress. Потім ми познайомимо вас із деякими інструментами міграції WordPress, за допомогою яких можна спростити процес. Давайте рухатись!

Мені потрібно перенести мій сайт WordPress вручну чи автоматично?

Перенести веб-сайт WordPress не складно. Однак, якщо ви хочете зробити це вручну, вам потрібно знати, як користуватися протоколом передачі файлів (FTP) , отримувати доступ до баз даних і змінювати файли на сервері вашого сайту.

Ці процеси здаються складними, але вони досить прості, якщо ви дотримуєтесь чітких інструкцій.

Нарешті, варто зазначити, що деякі хостинги пропонують безкоштовні послуги міграції для нових абонентів. Ви також можете найняти підрядника, щоб допомогти вам перемістити ваш сайт, хоча це може бути дорогим рішенням (і вам потрібно переконатися, що ви вибрали компанію з бездоганною репутацією).

Як перенести свій сайт WordPress вручну

Навіть якщо ви не боїтеся засукати рукави та перенести свій сайт вручну, вам, ймовірно, знадобиться невелика допомога, щоб розпочати роботу. Давайте крок за кроком пройдемо весь процес.

Крок 1. Виберіть новий хост WordPress

Якщо ви шукаєте, як перенести свій веб-сайт, імовірно, є причина, чому ви залишаєте свій поточний хост. Ви захочете пам’ятати про будь-які проблеми, з якими ви зіткнулися, купуючи новий дім для свого веб-сайту WordPress. Наприклад, якщо ваш сайт зламано, вам слід шукати нового постачальника, який пропонує першокласні функції безпеки. Також важливо розуміти різні типи хостингу, які доступні на вибір. До них належать:

  • Спільний (Shared): це коли на одному сервері розміщено багато веб-сайтів, які спільно використовують ресурси, і зазвичай це найбільш бюджетний варіант.
  • Віртуальний приватний сервер (VPS): VPS включає віртуальні розділи в межах спільного сервера, тому ваш сайт має доступні спеціальні ресурси.
  • Виділений: із цим типом плану ви отримуєте фізичний сервер, на якому розміщено та підтримується лише ваш веб-сайт.
  • Керований: можна керувати будь-яким типом плану хостингу, якщо хостинг-провайдер керує за вас такими технічними завданнями, як резервне копіювання та оновлення.

Щоб вибрати найкращий варіант для свого веб-сайту, ви захочете оцінити, які ваші головні пріоритети. Основні міркування включають безпеку, зберігання даних, швидкість і підтримку клієнтів. Наприклад, якщо у вас велика операції з електронною комерцією, рівень безпеки може бути пріоритетним у списку, ніж інші елементи.

Крок 2: створіть резервну копію файлів вашого сайту

Перше, що вам потрібно, це зробити копію всіх файлів вашого сайту. Для цього скористайтеся інструментом FTP. Якщо у вас його ще немає, FileZilla — чудовий (і безкоштовний) варіант.

Після підключення до сервера вашого сайту через FTP вам потрібно буде перейти до кореневої (root) папки WordPress, яка містить усі файли на вашому сайті. Зазвичай він називається public_html або www, або носить назву вашого сайту:

Тепер клацніть правою кнопкою миші кореневу папку та виберіть опцію «Завантажити»,  або просто перетягніть папку на робочий стіл, коацнувши лівою кнопкою миші:

Це завантажить копію всього кореневого каталогу на ваш комп’ютер. Процес може зайняти деякий час, але коли він буде завершений, ви будете готові рухатися далі.

Крок 3: створіть резервну копію вашої бази даних WordPress

На даний момент у вас уже є копія файлів вашого сайту. Тепер потрібно створити резервну копію його бази даних. Тут міститься вся інформація про вміст вашого сайту (сторінки, публікації, товари інтернет магазину, медівміст, тощо), користувачів і багато іншого.

Для цього вам знадобиться доступ до вашої бази даних. Більшість хостингів дають змогу зробити це через панель керування. Наприклад, якщо ви використовуєте cPanel , ви знайдете розділ під назвою Бази даних. У цьому розділі ви захочете натиснути опцію phpMyAdmin:

Крок 4. Експортуйте свою базу даних WordPress

Увійшовши, виберіть базу даних свого сайту зі списку ліворуч і перейдіть до вкладки «Експорт» у верхньому меню. Виберіть опцію Швидкий у розділі Метод експорту та натисніть Перейти:

Це завантажить копію бази даних вашого сайту в форматі sql.

Крок 5: Створіть нову базу даних SQL та імпортуйте вміст вашої старої

Далі вам потрібно створити нову базу даних на веб-хостингу, на який ви переїжджаєте. Потім ви імпортуєте файл із вашої старої бази даних, яка замінить вміст нової.

Якщо ваш новий хост WordPress також використовує cPanel, ось що вам потрібно зробити:

  1. Перейдіть до розділу Бази даних у cPanel і виберіть опцію Бази даних MySQL.
  2. Створіть нову базу даних і додайте до неї користувача з цієї ж вкладки (і запам’ятайте імена, які ви використаєте пізніше).
  3. Отримайте доступ до нової бази даних за допомогою phpMyAdmin, як ви робили під час попереднього кроку.
  4. Перейдіть на вкладку «Імпорт» у новій базі даних і завантажте .sql , який ви створили раніше.

Це воно! Тепер ваша стара база даних знаходиться на вашому новому веб-хостингу. Однак вам все одно потрібно буде повторно завантажити решту файлів вашого сайту.

Однак якщо ви вибрали хостинг, який не використовує cPanel, вам потрібно буде розглянути інший набір інструкцій.

Крок 6. Завантажте файли свого сайту на новий веб-хост

Для цього кроку вам потрібно спочатку ввійти на новий сервер через FTP. Потім перейдіть до кореневої папки.

Клацніть правою кнопкою миші будь-де в цій папці та виберіть опцію «Завантажити». Знайдіть папку, яку ви завантажили під час першого кроку, відкрийте її та виберіть усі файли та каталоги в ній.

Процес завантаження може тривати деякий час, оскільки ми говоримо про сотні, а то й сотні тисяч файлів. Проте, якщо ви будете терплячими, незабаром ви опинитесь майже в кінці шляху.

Крок 7: Відредагуйте файл wp-config.php вашого сайту

Коли всі ваші файли будуть розміщені на новому сервері, вам потрібно буде ще раз отримати доступ до кореневої папки WordPress. Якщо ви зараз спробуєте зайти на свій веб-сайт, це не спрацює, тому що вам потрібно оновити файл wp-config.php WordPress, щоб він вказував на вашу нову базу даних.

Для цього знайдіть файл wp-config.php у новій кореневій папці, клацніть його правою кнопкою миші та виберіть опцію «Переглянути/Редагувати»:

Це відкриє файл за допомогою локального текстового редактора, що дозволить вам вносити зміни. Ось три рядки, які потрібно оновити:

define('DB_NAME, 'db_name');
define('DB_USER, 'db_user');
define('DB_PASSWORD, 'db_pass');

Наразі всі три рядки включатимуть значення, які вказуватимуть на вашу стару базу даних. Замініть змінні в нижньому регістрі обліковими даними для вашої нової бази даних, яку ви створили на кроці 3.

Потім збережіть зміни у файлі та закрийте його. Тепер ви зможете отримати доступ до свого веб-сайту WordPress, який виглядатиме так само, як і раніше.

Крок 8: Налаштуйте та змініть DNS

Нарешті, вам потрібно переконатися, що ваш сервер доменних імен (DNS) спрямовано на правильний хост. Вам потрібно буде вказати свій DNS на новий сервер.

Для цього вам знадобляться дві речі:

  1. Інформація від вашого нового хоста
  2. Доступ до реєстратора, у якого ви придбали доменне ім’я

Ви можете знайти потрібну інформацію, знову перейшовши на панель управління хостингом і натиснувши Домени:

У нижній частині екрана «Домени» ви знайдете розділ під назвою «Деталі DNS». Там ви знайдете як запис CNAME , так і NAME для свого веб-сайту:

Це інформація, яку вам потрібно буде ввести в обліковий запис доменного імені. Залежно від того, де ви придбали домен, процес цього може відрізнятися.

Якщо у вас виникли складності з перенесенням сайту – ви завжди можете звернутись за моєю допомогою.