Сайти на Tilda значно поступаються навіть базовому функціоналу Вордпрес. Насамперед це незалежний хостинг. На Тільді, у вас ніколи не буде повного контролю. Далі, це можливість роботи з такими найважливішими речами як файли robots.txt і .htaccess. З Вордпрес – це не проблема.

Крім цього, WordPress на відміну від Tilda, за допомогою плагінів дозволяє працювати з мета-тегами та alt-атрибутами, які критично важливі для СЕО. Якщо ви не можете вставляти заголовки, описи, мікророзмітки – сьогодні про вас ніхто не дізнається. Google не виводить такі сайти в пошуку в ТОПі.

Причини переїзду з Tilda на CMS WordPress у кожного будуть свої. Комусь не вистачає можливостей онлайн-платформи та потрібен доступ до вихідного коду, комусь мало доповнень та інтеграцій, хтось більше не хоче користуватись російським продуктом, а хтось просто зрозумів, що свій хостинг та класична CMS – це справжня свобода дій.

Нижче я докладно розповім, як здійснити перенесення, незалежно від того, яка причина вас до цього спонукала. Кожен пункт інструкції винесений окремим підрозділом для зручності.

Підготовчий етап

WordPress написано на PHP, тому вимагає від хостингу підтримки цієї мови веб-програмування. Без хостингу і баз даних MySQL WordPress працювати не буде, але налаштування хостингу – це лише один з етапів. Потрібно буде налаштувати саму CMS-систему і потім переходити до перенесення даних. Особливу увагу сайтам потрібно буде приділити, якщо потрібне не тільки перенесення даних/сторінок, а й доменне ім’я із збереженням позицій у пошуку. Тож почнемо.

Вибір та підготовка хостингу

Сервісів, що відповідають мінімальним технічним вимогам WordPress, безліч, це практично будь-який shared-хостинг. Але це не означає, що всі хостинги однотипні та їхній функціонал практично нічим не відрізняється. Десь можуть застосовуватися нестандартні ( самописні ) хостинг-панелі, десь є підтримка SSH-підключень ( можна використовувати linux-команди в консолі ), хтось пропонує автоматичну установку CMS у пару кліків тощо.

Якщо сайт вже напрацював авторитет у мережі та має солідну аудиторію, то загальний хостинг може не впоратися з навантаженням, тоді потрібно задуматися про хмарні рішення ( з автоматичним балансуванням навантаження ) або про налаштування свого виділеного/віртуального сервера. Типові конфігурації часто неробочі або розраховані на великі проекти, тому залишити налаштування за замовчуванням не вдасться.

Не хочете витрачати час на пошук кращого хостингу для WordPress? Тоді кращим рішенням буде вітчизняний хостинг UKRAINE.com.ua.

Тут є не тільки спеціальні тарифи, але і маса корисних сервісів: установка найпопулярніших CMS в один клік, вибір версії і налаштування PHP, безкоштовний сертифікат SSL для домену, підтримка SSH-консолі, захист від DDOS, автоматичні резервні копії  і т.д. Початківцям пораджу базовий тариф (3 Gb дискового місця для 1 домену). Вартість – від 114 грн/місяць. Є можливість скористатись безкоштовним пробним періодом на 5 днів. В подальшому можна перейти на більш оптимальний тариф для свого сайту.

Як перенести сайт із Tilda на WordPress

Якщо дана рекомендація вам не підходить, ви можете продовжити пошуки свого ідеального хостингу. При цьому звертайте особливу увагу на відгуки користувачів, особливо негативні.

Свій домен

Найбільш складний крок, оскільки від обраного варіанту залежатиме послідовність подальших технічних дій. Ви можете:

 1. Зареєструвати нове доменне ім’я , виконати всі необхідні налаштування CMS, а дані зі старого сайту просто перенести на новий сайт. При малій кількості сторінок це найбільш логічно та виправдано технічно. Прийдеться змінити всі посилання та шляхи (url) до файлів. Питання індексації старого та нового сайту вирішується так: ви чекаєте індексації нового домену, при необхідності виконуєте склейку ( якщо пошукова система підтримує таку процедуру, наприклад), або на старому домені налаштовуєте редирект на новий домен. Редирект можна налаштувати на стороні реєстратора домену, але багато реєстраторів не працюють з HTTPS-протоколами через необхідність встановлення SSL-сертифіката. А можна виконати установки на стороні сервера. Відповідно, потрібно перенаправити старий домен на новий або окремий хостинг і замість установки CMS просто написати свої правила перенаправлення ( налаштування для різних типів web-серверів можуть відрізнятися ). Алгоритм може ускладнитися, якщо ви реєстрували старий домен через Tilda ( реєстрація відбувається на обліковий запис REG.RU, тому перенесення його в свій обліковий запис не повинен доставити багато проблем, але якщо вам важлива зміна реєстратора, то процедура вже може зайняти більше часу, наприклад, делегування можливе не раніше, ніж через 60 днів після останнього перенесення або після реєстрації домену ).
 2. Перенаправити старий домен на новий хостинг ( заздалегідь потрібно скопіювати дані зі старих сторінок, оскільки після того, як оновляться NS-записи, сайт буде недоступний у пошуку, доступ до вмісту сторінок можна буде отримати лише в особистому кабінеті Tilda ). Такий спосіб перенесення може підійти, якщо вас не цікавлять старі позиції в пошуку, кількість сторінок сайту невелика і вам просто нічого втрачати. Процес оновлення DNS-системи може тривати до 3-х діб, весь цей час і протягом періоду, необхідного для перенесення даних, сайт буде недоступний у панелі управління.
 3. Використовувати проміжний домен ( наприклад, домен третього рівня ). Проміжний домен прямує на сервери нового хостингу, відбувається встановлення та налаштування CMS, перенесення даних. Після того, як все готово, ви можете перенаправити старий домен на новий сайт ( якщо поточний реєстратор не дозволяє керувати записами NS, знадобиться делегування на іншого реєстратора, це може зайняти додатковий час ). Такий спосіб дозволить зберегти позиції в пошуку ( за умови збереження старих URL та/або правильного настроювання редиректів, які можна буде налаштувати на новому хостингу, адже ви використовуєте діючий домен ). Оскільки в процесі технічного перенесення доменне ім’я змінюється ( мається на увазі проміжний домен, навіть піддомен тут не дорівнює основному домену і індексується як окремий сайт ), потрібно буде не забути оновити базу даних нового сайту.

Встановлення та налаштування WordPress

Незалежно від того, який варіант перенесення доменного імені ви вибрали, без налаштування CMS WordPress не обійтися. Стандартний алгоритм виглядатиме так:

 1. Підключення домену до серверів ( може зайняти час через оновлення DNS-системи ).
 2. Установка CMS ( якщо ваш хостер, наприклад, як Ukraine, підтримує установку в «один клік», потрібно буде тільки активувати дану опцію, заповнити основні дані, всі базові конфігурації та процес підключення до бази даних виконуються автоматично ):Як перенести сайт із Tilda на WordPress
  В іншому випадку можна встановити WordPress вручну:

  1. Завантажити архів WordPress, розпаковувати та перенесення всі файли у корінь сайту,
  2. Створити базу даних
  3. Запустити майстер установки WordPress (увійти на сайт і система автоматично вас перенеправить на сторінку установки).
 3. Встановлення необхідних плагінів та їх налаштування.
 4. Налаштування HTTPS-версії сайту ( отримання SSL-сертифіката та налаштування редиректу з HTTP версії сайту на HTTPS ).

Крім базових налаштувань ви можете приділити увагу пошті для домену ( для повідомлень з сайту та просто листування з клієнтами буде використовуватися корпоративна адреса пошти виду admin@ваш-сайт.com ) та конструкторам ( штатний редактор сторінок Gutenberg працює з блоковим контентом, інший, найбільший популярний – це Elementor ).

Перенесення даних із Tilda на WordPress

Платформа Tilda дозволяє експортувати створені сторінки для розміщення їх на сервері. Але проблема в тому, що експортування доступне лише на окремому тарифі ( Business ), а самі сторінки експортуються тільки в HTML. Частина блоків та скриптів експортується окремо, що ускладнює перенесення динамічного контенту. Існує можливість використання API, але це спосіб для професійних розробників.

HTML-контент несумісний безпосередньо з WordPress, адже WordPress – це динамічна система, вона працює з базою даних, а HTML генерується “на льоту” ( за запитом сторінки ).

Тому фактично дані доведеться переносити вручну. Які саме дані потрібно переносити:

 • Тексти, зображення, відео та інший медіаконтент зі сторінок.
 • URL сторінок ( адреса сторінок у WordPress можна вказати вручну, але структура адрес розділів і рубрик генерується автоматично, тому доведеться налаштовувати редиректи ).
 • Мета-теги ( title та description кожної сторінки, інші теги, необхідні для пошукових систем, мобільних платформ, соціальних мереж тощо ).
 • Віджети/окремі блоки на сторінках.
 • Структура меню ( особливо буде важливою для старих/постійних користувачів ).
 • Форми ( зворотний зв’язок, запит зворотного дзвінка, відправлення файлів, заповнення коментарів до статті тощо ).
 • Стиль оформлення ( Tilda використовує багато професійних анімацій та переходів, загальний вигляд можна реалізувати за рахунок унікального або преміум-шаблону, його можна зробити на замовлення або придбати готовий на відповідних майданчиках ).
 • Коди аналітик, сторонніх сервісів ( онлайн-калькулятори, презентації, карти тощо ).

Спосіб, який гарантує відсутність проблем та повне занурення у структуру даних – ручний. Але якщо сторінок багато, він забере більше часу. Тому краще залучити засоби автоматизації. Тепер про кожен спосіб окремо.

Ручне перенесення

Ручне перенесення полягатиме в методичному та планомірному перегляді всіх наявних сторінок, копіюванні їх вмісту ( тексту, зображень тощо ), мета-тегів, їх вставці на сторінки нового сайту.

На що потрібно звернути особливу увагу:

 • Форматування ( стиль зображення, розмір шрифту, розташування тексту щодо інших блоків, анімації переходів і т.д. ).
 • Зображення та відеофайли ( якщо вони завантажувалися не через спеціальні послуги ) потрібно попередньо зберегти на свій ПК, а потім вже завантажити на новий сервер. В окремих випадках можуть допомогти спеціальні плагіни, наприклад Import External Images .
 • Аналогічно потрібно завантажити та перезберегти інші файли ( наприклад, текстові документи, таблиці, прайси тощо ).
 • Якщо контент вставляється за допомогою спеціального коду, наприклад, як ролики з YouTube, потрібно скопіювати цей код або перейти у відповідний сервіс та отримати новий код для вставки.
 • SEO-атрибути та URL. Обов’язково скопіюйте title та description, якщо хочете, щоб ваші сторінки зберегли свої попередні позиції у пошуку. WordPress дозволяє вказувати URL вручну, тому ви можете зберегти старі посилання для багатьох сторінок ( для деяких таксономій додаються автоматичні частки адрес, але їх можна прибрати за допомогою спеціальних плагінів ).

Якщо якісь посилання зберегти у вихідному вигляді не виходить – використовуйте редирект.

Автоматичний перенесення за допомогою офіційного плагіна

Tilda не обмежує взаємодії з іншими платформами. Розробники навіть пропонують спеціальний плагін, за допомогою якого можна налаштувати експорт сторінок з Tilda в блог на WordPress. Взаємодія відбувається за API, функціонал доступний лише за тарифом Business.

Як перенести сайт із Tilda на WordPress

Якщо раптом ваша підписка закінчиться, сторінки, вивантажені за API, нікуди не подінуться, вони так і залишаться на веб-сайті WordPress. Схема роботи плагіна дуже проста:

 • Вивантажується лише частина з блоком контенту ( body ), меню, шапка, підвал та інші елементи сайту на WordPress залишаються системними ( беруться з вашого сайту на WordPress ).
 • Сам контент вивантажується до HTML-коду, тому нікуди не пропадає з часом.
 • При необхідності ви можете синхронізувати зміни в Tilda із контентом сайту на WordPress. Це робиться в налаштуваннях потрібної сторінки в сервісі Tilda або за допомогою кнопки “синхронізувати” в потрібному записі на WordPress.
  Як перенести сайт із Tilda на WordPress
 • Коли зв’язок/інтеграція пропадає, у вас закінчується передплата, блок, вивантажений з Tilda, залишається «як є».
 • При необхідності ви можете відредагувати його вручну шляхом виправлення HTML-коду.

Для перенесення сторінок потрібно встановити оригінальний плагін на своєму wordpress-сайті та отримати ключі для інтеграції по API ( їх потрібно згенерувати у сервісі ). Тепер у вікні редактора при створенні нового запису або сторінки WordPress можна вибрати підключення сторінок зі списку доступних на Tilda. Після натискання кнопки «Синхронізувати» контент завантажується до WordPress.

Так ви можете перенести всі сторінки Tilda. Найкраще перенесення здійснювати в шаблони без бічних колонок ( розраховані на всю ширину сторінок ).

Повний експорт всього проекту на Tilda через API

Приклади використання функцій програмного інтерфейсу можна побачити у документації розробників Tilda – тут .

Сенс вивантаження зводиться до того що, що у проекті потрібно задати назви каталогів, у яких зберігається той чи інший тип контенту: js, img, css тощо.

Щоб організувати співвідношення потрібної сторінки з потрібним контентом, необхідно організувати перебір масиву елементів у циклі. Отримати список всіх сторінок проекту можна за допомогою getpageslist. Дані для окремої сторінки в масиві – getpagefulexport.

Експорт сторінок через RSS

Якщо з API зможуть впоратися лише досвідчені програмісти, то для вивантаження сторінок в RSS-стрічку жодних спеціальних знань не потрібно.

 • Активуйте в налаштуваннях проекту RSS-стрічку ( “Налаштування сайту” -> пункт “Ще” -> галочка “Включити генерацію RSS-стрічки” ).
  Як перенести сайт із Tilda на WordPress
 • Відкрийте кожну сторінку та перепублікуйте.
 • Перейдіть на адресу «ваш-сайт-на-tilda.com/rss.xml».
 • Збережіть вміст у файл ( можна назвати його так, як вам завгодно, як розширення краще ввести .xml ).
 • Активуйте плагін імпорту RSS на вашому WordPress-сайті ( “Інструменти” -> пункт “Імпорт” -> блок RSS, натиснути посилання “Встановити” ).Як перенести сайт із Tilda на WordPress
 • Натисніть посилання «Запустити імпорт» після встановлення плагіна та виберіть збережений .xml файл.

Платформа вивантажує у стрічку лише скорочену версію сторінок. Проте такий метод підходить для будь-якого тарифу Tilda ( функція експорту не потрібна ).

Висновки та рекомендації

Перенесення контенту з Tilda на WordPress можливе навіть без професійних знань та навичок. Гарантований спосіб перенесення – ручний. Але є й автоматичні варіанти. Tilda надає доступ до API і навіть має спеціальний плагін для інтеграції з WordPress, але ці функції працюють лише на тарифі Business.

Без переходу на дорогий тариф можна скористатися RSS-стрічкою. Якщо жоден із запропонованих варіантів не підходить, завжди можна найняти спеціаліста.

Якщо вам потрібне перенесення сайту з Tilda на WordPress, ви можете зв’язатися зі мною для обговорення деталей та вартості виконання.